Laptop Ekran Tamiri | Sadece 10 Dk İçinde Göz Önünde Değişim

Laptop ekran tamiri / değişimi konusunda İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye 'ye hizmet veren Ekran Tamircim; bugüne kadar bir çok firma, kurum ve binlerce kullanıcıya laptop ekran değişimi ve notebook tamiri konusunda da çözüm sunmuş kurumsal bir bilişim firmasıdır. Laptop ekran tamiri / değişimi konusunda ithalatçı olan Ekran Tamircim; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı  kalmış; Acerasuscasperdellhplglenovo, macbook pro, monster, msi, samsungsony vaio ve toshiba notebookların kırılmış, çatlamış yada sıvı teması sonucu çalışmayan laptop / notebook ekranların değişimi / tamiri işlemini orjinal ürün, uygun fiyat ve 1 yıl garanti vererek değişim yapmaktayız.

Laptop Ekranı Kırıldı, Çizgiler Oluştu yada Sıvı Teması Mı Oldu ?

laptop ekran tamiriLaptop & notebooklarda ekran kırılmaları, ekranda çatlaklar oluşması, gölge şeklinde karartı olması malesef ki meşhurdur, çünki laptop ekranlar incecik cam ve filmden oluştuğundan bırakın yere düşürmeyi ufacık bir darbe bile alsa ise kırılabilir. Bu durumda yapacağınız tek şey ekran değişimi işlemidir. 

Eğer laptopunuz üzerine sıvı döküldü ise (cola, su, soda) yapacağınız ilk şey cihazı kapatıp bataryayı çıkarmak olmalıdır. Aksi halde klavyenin üzerine dökülen sıvı ekrana zarar verdiği gibi anakarta da zarar verebilir. Laptop'unuzu kapattıktan sonra kurutarak temizleyin ve ekranı vga yada hdmi kablo ile tv ye bağlayın görüntü gelirse sadece ekran değişimi gerekir, görüntü gelmezse anakart zarar görmüş demektir ve bu durumda yapılacak tek şey laptop anakart tamiri işlemidir.

Laptop Ekran Değişimi Fiyatları Ne Kadar ?

Laptop ekran değişimi fiyatları için cihazınızın tam marka ve model bilgisi şarttır. Çünkü her modelin ekran çözünürlüğü, pin, inç ve soket girişleri farklıdır bu yüzden net fiyat yazamıyoruz. Ama şunu belirtmeliyiz ki, biz Türkiye 'nin en büyük laptop yedek parça ithalatı yapan 3 firmadan biriyiz, o yüzden fiyatlarımız diğer firmalara göre daha uygundur.

laptop ekran değişimi fiyatDizüstü bilgisayar yada diğer adı ile laptop ekran fiyatları için bizleri 0216 405 12 69 arayabilir yada whatsapp hattımız olan 0532 440 82 66 'ya yazarak anında fiyat alabilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Sayın Müşterilerimiz, internetten yada yerinden ekran satın almadan, lütfen fiyattan önce satın alacağınız firmayı (sorun yaşamamak için) araştırınız. Öyle ki, 1 yıl garanti veripte sorun yaşadığınızda bu kullanıcı hatası deyip değişim yapmayanları, garanti dahilinde ki ekran değişimini 1 ay bekleten firmaları, ölü pixel olan, yenilenmiş yada 2. el ekran satanları... O yüzden size tavsiyemiz önceliğiniz fiyat değil firma olmalıdır.

Laptop Notebook Tamiri, Parça Değişimi ve Parça Satışı

Müşterilerimiz hep şunu soruyor, laptop ekran değişiminin yanı sıra laptop tamiri yada yedek parça satışı yapıyormusunuz ?

Evet. Servisimizde, marka model gözetmeksizin notebook / laptopların; Anakart, Ekran Kartı, Bios, Chipset, Şarj Soketi, Fan, Usb gibi parçaların bakım ve tamir hizmetini verirken, satış tarafında ise, klavye, şarj aleti, ön kapak, arka kapak, komple kasa, harddisk, ram ve diğer tüm parçaların satışını da uygun fiyat ile yapmaktayız.

Göz Önünde ve Sadece 10 dk İçinde Ekran Değişimi Yapıyoruz

Firmamız, ithalatçı ve ana toptancı firma olduğundan tüm marka modellerin ekranları stoğumuzda vardır. O yüzden arızalı olan laptop ekran değişim işlemini sadece 10 dk içinde ve gözünüzün önünde gerçekleştiriyoruz. İstanbul dışından gönderilen cihazların ekranları yine 10 dk içerisinde değiştiriyor ve aynı gün tekrar kargo ile gönderiyoruz.

Taktığınız Ekranlar Orjinalmidir ?

garantili laptop ekran

Evet. Laptop ekran değişiminde taktığımız tüm ekranlar %100 orjinaldir.

Laptop Ekran Değişim Sonrası Garanti Var Mı ?

Evet. Laptop ekran değişimi yapıldıktan sonra 1 yıl garanti başlar. Pixel, Renk, Çözünürlük ve  Parlaklık değerleri olarak cihazınızda bulunan eski ekranla birebir aynı değeri taşımaktadır. Bunun aksi olduğu durumda BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ mevcuttur.

Ekran Değişimi Sırasında Bilgilerim Silinir Mi ?

HAYIR. Ekran değişimi sırasında kesinlikle hiç bir bilginiz silinmez.

Laptop Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi ?

Müşterilerimiz hep şu soruyu soruyor, laptop iç - dış ekran kırılması garanti kapsamına girer mi ? Notebook üreticileri ekran kırılmasına "kullanıcı hatası diyor" ve garanti vermiyor. Üretici firmaya göre değişiyor. Yani kırılmış olan dizüstü bilgisayarınızın ekranını garantiden değiştiremezsiniz ya garantiden değişeceksiniz yada herhangi bir bilgisayar firmasından. Olurda herhangi bir bilgisayar firmasından ekran değişimi yaptıracaksanız "yukarıda da belirttiğim gibi" lütfen ekran değişimi yaptıracağınız firmayı iyi araştırın.

Laptop Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ?

Laptop ekran tamiri / değişimi çok basit olmakla birlikte dikkat gerektiren bir işlemdir. Yanlış bir işlem sonucunda anakarttan ekrana giden kablonun kopmasına yada yuvanın kırılması en kötüsü kasanın kırılmasına kadar gidebilir.

İstanbul 'da bir çok laptop ekran değişimi yapan firmalar var iken cihazınızı güvendiğiniz işinde tecrübeli bir firmaya vermeniz cihazınız için yerinde bir karar olacaktır. Cihazınızı teslim edeceğiniz firmayı araştırın güvenmediğiniz ve işinde profesyonel olmayan ellere bırakmayın.

laptop ekran değişimi nasıl yapılır

Neden Sizi Tercih Etmeliyim ?

Ekran TamircimLaptop ve apple ürünleri olan macbook promacbook air, imaciphone ve ipad tabletler üzerine ekran değişimi, tamiri ve yedek parça satışı konusunda hizmet vermekte olan kurumsal bir bilgisayar firmasıdır.

İstanbul Kadıköy başta olmak üzere tüm Türkiye 'de ki, kurumsal firma, kurum ve son kullanıcılara; Uzman teknik kadromuz, 15 yıllık tecrübemiz, son teknoloji ekipmanlarımız ve sterilize edilmiş labaratuvarımızda, sadece ekran değişimi değil aynı zamanda hızlı ve uygun fiyat avantajı ile garantili teknik servis hizmetleri de vermekteyiz.

Türkiye 'nin Her Yerine Kargo Hizmeti

Türkiye 'nin neresinde olursanız olun, arızalı bilgisayarınızı bizlere sürat kargo 1220430336 anlaşma kodu ile gönderebilirsiniz.

Not: Kargo ücretleri mesafeye göre değişmekte olup ortalama gidiş geliş ücreti 30 tl ile 50 tl arasında değişmektedir. ( Kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderin bu şekilde indirimli olmaktadır.)

Servisimize Gelecek Müşterilerimizin Dikkatine !

Sayın Müşterilerimiz;

Ürün stok durumu ve servis yoğunluk durumu anlık olarak değiştiğinden sizleri bekletmemek adına randevu sistemi ile çalışmaktayız. Bunun için gelmeden önce 0216 405 12 69 yada 0532 440 82 66 'dan arayarak servis kaydı oluşturmanızı rica ederiz.

Notebook Ekran Değişimi Üzerine Bazı Soru ve Cevaplar

Soru
Kullanmakta olduğum notebook bilgisayarımın ekranında dikey çizgiler çıkmakta. Ekran kasasını açıp kapatırken bazen çizgi sayısı artmakta, bazen azalmakta. Bu ekranın tamiri yapılabilir mi yoksa yenisini mi almalıyım?


Cevap

Notebook ekranınızdaki arıza, panelin esneme ya da darbe alması sonucu oluşmuş yatay film yırtılmasından kaynaklanmaktadır. Ekran panelinin arkasında yer alan taşıyıcı film kabloları yırtılma ya da lehimlerinden çatlama yapması sonucu bu görüntü ortaya çıkar. Bu tip durumlarda ekran panelinin değişmesi gerekir. Tamiri mümkün olmamaktadır.


Soru
Laptop bilgisayarımın ekran görüntüsü resimdeki gibidir. Ekran kasasını sağ yada sol üst köşeden esnettiğim zaman görüntü geliyor, peşine tekrar gidiyor. Bu ekran panelinin tamiri olurmu?


Cevap

Notebook ekranının arızaya geçmesi darbe almasından kaynaklanmaktadır. Ekranın esnetince, veriyolundaki çatlakların temas etmesi sonucu görüntü alabiliyorsunuz. eski haline bırakınca görüntünün gitmesi, veriyolundaki çatlakların açılmasından kaynaklanmaktadır. Bu tip durumlarda ekran panelinin değişimi gerekir.

 


Soru

Laptop bilgisayarım açınca beyaz ekran veriyor. Görüntü yok, aydınlatma var. Sorun nedir? Tamiri mümkün olurmu?


Cevap

Notebookta görüntülenen arıza ekrandan olabileceği gibi, data kablosu, ekran kartı yada ekran chipseti arızası da olabilir. Her üç arızada da ekrana beyaz görüntü gelir. Beyaz ekran hatası yada arızası şeklinde bahsedilen bu durumda, laptop bilgisayarın teknik servis tarafından arıza tespitinin yapılması gerekir. Beyaz ekran veren notebook ekran panellerinin elektronik devre kaynaklı arızalarının tamirleri mümkün olabilmektedir.

 


Soru

Notebook bilgisayar kullanıcısıyım. Kardeşim harici mouseyi notebook klavyesinin üzerinde iken ekranı kapatmış. Açtığımızda mürekkepi akmış gibi ekranda renkler birbirine girmiş durumdaydı.  Sanıyorum ekran kırıldı ama dışardan kırık yada ele takılan çatlak izi yok. Ekranın mürekkepleri toplanırmı yoksa yeni ekranmı almamız gerekiyor.


Cevap

Notebook ekran paneli fiziksel darbe sonucu kırılmış. Ekranın yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Laptop ekranlar kırıldıkları zaman dışardan çatlak izine rastlanmaz. Dış yüzeyleri kırılmaz, iç kısmında data aktarımı yapan kristal yapı kırılır. Ekranda renklerin karmaşık olmasıda Likit Kristal sıvının ekran panelinin arasına akmasından kaynaklanmaktadır.

Laptop Ekran Değişimi / Tamiri İçin Google Etiketlerimiz;

 • laptop ekranım kırıldı
 • laptop ekranımda renk bozukluğu var ?
 • laptop ekrana sıvı döküldü
 • notebook ekran değişimi fiyatı
 • laptop ekran değişimi ne kadar
 • laptop ekran fiyatları
 • notebook ekran fiyatları
 • laptop ekranı kırıldı kaç para
 • laptop ekranı içten çatladı
 • laptop iç ekran kırılması
 • laptop ekran değişimi fiyatı ne kadar ?
 • laptop ekranı kırıldı kaça değişir ?
 • laptop ekran fiyatları
 • laptop ekranı kaça değişir
 • kadıköy laptop ekran değişimi
 • laptop ekran değişimi istanbul
 • laptop ekran tamiri istanbul

Onay Alınır

Değişim Yapılır

Kargoya Verilir